Szukaj · Kontakt Styczeń 22 2021 17:51:44
» Szkoła
Aktualności
off
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» Witamy
Nasza strona używa plików cookies, które zapisują się na Twoim urządzeniu. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Korzystając z tej strony akceptujesz jej postanowienia
Uwaga!!!
Wyścigi smoczych łodzi 2013
„Interaktywny produkt IT” - ogólnopolski konkurs informatyczny
„Interaktywny produkt IT” - ogólnopolski konkurs informatyczny
druga edycja – od 6 maja 2013
Konkurs pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego


Uczysz się w szkole ponadgimnazjalnej i jesteś pasjonatem, hobbystą, twórcą, początkującym lub zaawansowanym programistą, grafikiem, pomysłodawcą rozwiązań informatycznych? Uwielbiasz nowe technologie? „Bawisz się” w wirtualnym świecie nie od dziś, przyszły Ci do głowy nowe pomysły i chciałbyś się nimi pochwalić przed szerszą publicznością?

A może uważasz, że są lepsi od Ciebie, że jeszcze nie pora … nic bardziej błędnego!
Oto konkurs dla Ciebie - pokaż, co potrafisz!

Zaprojektuj dowolne rozwiązanie z wykorzystaniem nowych technologii, np.:
- stronę www,
- grafikę,
- animację,
- grę,
- aplikację,
- prezentację,
i… cokolwiek tylko Ci przyjdzie do głowy i pokaż nam!

Akademia Morska w Szczecinie zapewni Ci dobrą zabawę, ciekawe nagrody (łączna wartość nagród przekracza 20 000 zł), prestiż i uznanie oraz przede wszystkim kontakt z firmami, które nowe technologie tworzą na co dzień. Partnerami konkursu są między innymi: ComAngle, Home.pl, ITSerwis, Microsoft, NetStream, Technopark Pomerania, Tieto, Unizeto, Vobis.

Masz ochotę dołączyć do polskiej „doliny krzemowej”? A może marzy Ci się praca w zagranicznych korporacjach IT… ? Dzięki udziałowi w konkursie zostaniesz zauważony! Przyszli pracodawcy sami przyjdą do Ciebie. Możesz także liczyć na uznanie Swoich przyszłych wykładowców informatyki. Autorzy pierwszych trzech najwyżej ocenionych prac przyjmowani będą na kierunek studiów Informatyka prowadzony na Akademii Morskiej w Szczecinie poza konkursem wyników egzaminu maturalnego.

W konkursie można zgłosić pracę dotyczącą dowolnej tematyki. W sposób szczególny zachęca się, aby projekt był związany tematycznie z akcją BezpieczneWakacje.pl, albo działał na platformie Windows Azure i był udostępniony jako open source. Wiąże się to z dodatkowymi nagrodami.

Oto Twoja szansa! Zgłoś Swój udział w konkursie: „Interaktywny produkt IT”. Możesz to zrobić indywidualnie lub zespołowo do końca września 2013 roku. Pokaż, na co Cię stać! Pokolenie Y na start!

Więcej informacji na stronie: http://www.informatyka.am.szczecin.pl w zakładce „Konkurs IpIT”.
Podziękowanie
Targi Edukacyjne
Targi Edukacyjne

Dnia 19.04.2013r. w ramach imprez edukacyjnych LWK OHP „Teraz my- Młodzi Lubuszanie kreują lokalny rynek pracy” Młodzieżowe Centrum Kariery w Gubinie zorganizowało przy współudziale ZSLiT w Gubinie Targi Edukacji i Pracy pod hasłem „Młodzi Gubinianie przyszłością miasta” w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.
Uroczystego otwarcia Targów dokonała Beata Bielawska – doradca zawodowy MCK w Gubinie, zastępca Burmistrza Miasta Gubina Justyna Karpisiak i Aneta Lipowicz doradca zawodowy ZSLiT. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego, Kierownik CAZ PUP w Gubinie, dyrektorzy szkół, radni oraz przedstawiciele instytucji działających na rzecz młodzieży.
Na Targach Edukacji i Pracy zaprezentowało się 32 wystawców. Swoją ofertę przedstawiały m.in. szkoły średnie, uczelnie wyższe, instytucje szkoleniowe, Urząd Pracy, polscy i niemieccy doradcy EURES, Izba Przemysło-Handlowa i Rzemieślnicza z Cottbus, Urząd Pracy z Cottbus Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Pożarna, Policja z Niemiec, PIP, PKO, Ochikara.
W imprezie wzięło udział ok. 500 osób. Wśród odwiedzających Targi była młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczyciele, studenci oraz osoby poszukujące pracy i bezrobotni, a także wszyscy zainteresowani planowaniem swojej kariery zawodowej i rozwojem osobistym.
Czynny udział w targach wziął Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie promował kierunki dalszego kształcenia. Uczniowie gimnazjum mogli zapoznać się z różnymi przyszłościowymi zawodami: technik ekonomista, technik logistyk, technik usług fryzjerskich, technik żywienia i usług gastronomicznych, przedstawiono ofertę liceum językowo-dziennikarskiego, liceum sportowego, liceum przyrodniczo-medycznego oraz informatycznego. Pojawiły się również stanowiska ze zdrową żywnością oraz kawiarenka.
W ZSLiT przygotowano pokazy dla gimnazjalistów w gabinetach: logistycznym, obsługi konsumenta, hotelarskim, historycznym i językowym oraz na wszystkich stanowiskach. Tego dnia w czasie trwania targów odbyły się również prelekcje tematyczne związane z wejściem na rynek pracy, zarówno polski jak i niemiecki. W wykładach z zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie szkół z Gubina. W spotkaniu pt. „Moja pierwsza praca"- prowadzonym przez przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy uczestniczyło 30 osób.
W spotkaniu pt. „Możliwości kształcenia i zatrudnienia w Niemczech” prowadzonym przez Aleksandra Knapczyka z Izby Przemysłowo-Handlowej w Cottbus i Sebastiana Szajka z Izby Rzemieślniczej w Cottbus uczestniczyło 30 osób.
W prelekcji przedstawicielki z Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu uczestniczyło również 30 osób.
Dużą atrakcją był udział przedstawicieli służb mundurowych z naszego jak i sąsiedniego państwa. Przedstawiciele poszczególnych zawodów omawiali ścieżki kształcenia prowadzące do pracy w wybranym zawodzie. Opowiadali o obowiązkach w swojej codziennej pracy.
W trakcie targów widniały również prezentacje artystyczne. Pokaz szkoły tańca „ETNA”, występy wokalne, konkursy fryzjerskie, logistyczne i talenty uczniów ZSLiT w Gubinie.
„Let’s do it together”
„Let’s do it together”

W dniach 18-25.03.2013 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie trwał polsko-czeski projekt "Let's do it together". Projekt ten realizowany był przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w Działaniu". Wzięło w nim udział 20 młodych ludzi w wieku 16-22 lat z Polski i Czech. Tematem projektu było wzajemne poznawanie poprzez wspólne działania.
Wśród celów projektu należy wymienić promowanie integracji, budowanie świadomości na temat różnic i podobieństw między kulturami, odnajdywanie wspólnych wartości mimo różnic kulturowych, poszanowanie różnorodności kulturowych, tolerancji wśród młodzieży, rozwijanie poczucia solidarności, chęci współdziałania, zachęcanie do odgrywania aktywnej roli w swoim społeczeństwie, budowanie poczucia, że ma wpływ na kształtowanie społeczeństwa, co mogło przyczynić się do zwiększenia udziału młodzieży w życiu obywatelskim. Projekt promował również wielojęzyczność głównie poprzez wychodzenie poza lekcje, poza formalne sytuacje i używanie języków obcych podczas wszystkich działań projektowych. Podczas warsztatów, gier symulacyjnych i grze miejskiej, warsztatach kulinarnych, plastycznych czy teatralnych młodzież pracowała w grupach mieszanych narodowościowo, co sprzyjało integracji.
Wszystkie działania można śledzić na zdjęciach zamieszczonych na blogu projektowym www.projektmlodziez.wordpress.com.
Z wypowiedzi młodzieży wynika, że udział w projekcie „Let’s do it together” był przygodą, która trwała zbyt krótko. Uczestnicy spędzili razem osiem dni i czas ten wystarczył, by się polubili, zżyli, zaprzyjaźnili. W dniu wyjazdu byli naprawdę smutni. Nas ten smutek jednak cieszył, bo świadczy o tym, że młodzi ludzie dobrze się bawili, że projekt spełnił ich oczekiwania, że warto było go zrealizować.

Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat Youthpass


Artykuł ten odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.
XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

10 kwietnia w naszej szkole odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestnicy podzieleni zostali, tradycyjnie, na dwie kategorie – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tekst, z którym zmagała się młodzież, był na bardzo wysokim poziomie, dlatego też nie było prac bezbłędnych. Bohater dyktanda nie mógł doczekać się „aby móc już zachwycić się melanżem zielonożółtych barw wiosny” i by „założyć ekstra obcisły kombinezon z domieszką lycry w kolorze malachitowym lub lilaróż i szast-prast czmychnąć na polichromowanym rowerze arcymistrza”.
Najmniejszą ilością błędów wśród gimnazjalistów mógł pochwalić się Jakub Macho-Michalak z Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał Złote Pióro Burmistrza Gubina. Drugie miejsce należało do Sandry Kubickiej z Gimnazjum w Dąbiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce i Złote Pióro Starosty Krośnieńskiego otrzymała Jagoda Sidor z gubińskiego ZSO, a drugie miejsce ex aequo zajęły Angelika Wiśnik – reprezentantka naszej szkoły oraz Ewelina Nisio z ZSP w Krośnie Odrzańskim.
Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: p. Adriana Gładysz-Gaczyńska, p. Magdalena Zajkowska oraz p. Iwona Wojtecka.

Na zdjęciu laureaci konkursu.

A. Wiśnik
Targi Edukacyjne
III Edycja Powiatowych Potyczek Językowych w ZSLiT
III Edycja Powiatowych Potyczek Językowych w ZSLiT


Język angielski i niemiecki nie są językami obcymi dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu krośnieńskiego. Udowodnili to 20 marca 2013, biorąc udział w III edycji Powiatowych Potyczek Językowych organizowanych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Gubinie.
Tegoroczna edycja konkursu została włączona do odbywającego się w naszej szkole polsko-czeskiego projektu „Let’s do it together”. Projekt ten realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Projekt promuje postawę tolerancji, wielojęzyczność, sens integracji mimo barier językowych, geograficznych czy różnic kulturowych.
Uczestnicy mieli przed sobą 8 konkurencji w języku niemieckim i angielskim. Osobną grupę stanowiły drużyny mieszane składające się z uczniów ZSLiT oraz Brna biorących udział w projekcie.
Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności językowych, ale również wiedzy o krajach Unii Europejskiej.
W przerwie między kolejnymi konkurencjami uczestnicy konkursu mieli chwilę na odpoczynek oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Uczennice technikum fryzjerskiego także prezentowały swoje umiejętności i wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z ich usług. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce –Gimnazjum nr 2 w Gubinie, II miejsce – Gimnazjum w Chlebowie, III miejsce –Gimnazjum nr 1 w Gubinie.
Dyrektor ZSLiT Mirosław Siergiej wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy. Nagrody ufundował Urząd Miasta Gubina oraz wydawnictwa Oxford, Nowa Era i LektorKlett.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych Wiolettę Jończyk, Pawła Jończyka, Michała Kwaśniewskiego, Ewę Hurmańską, Dorotę Winiszewską, Olenę Petrynę, Szymona Jankowiaka, Lubov Sitkyewicz.
Olena Petryna
Artykuł ten odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.
Potyczki językowe
Tolerancyjny Dzień Wiosny
Strona 1 z 28 1 2 3 4 > >>
» Losowa fotografia
» Licznik
Do zakończenia roku szkolnego pozostało

Pozdrawiamy
» Zegar LCD
» Kalendarz
PoWtŚrCzPiSoNi
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31