Szukaj · Kontakt Czerwiec 06 2020 08:32:47
» Szkoła
Aktualności
off
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» Witamy
Nasza strona używa plików cookies, które zapisują się na Twoim urządzeniu. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Korzystając z tej strony akceptujesz jej postanowienia
„Walentynkowe wypieki”
"Walentynkowe wypieki"

Dnia 12.02.2013r w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Walentynkowe wypieki”, wśród uczniów klas kucharskich. Organizatorami tego konkursu były nauczycielki zajęć praktycznych: Pani Teresa Faryniarz i Pani Małgorzata Bartosz.
Zadaniem uczniów było wykonanie słodkiego wypieku według własnego pomysłu. Ocenie podlegał efekt końcowy wypieku, czyli wygląd oraz smak. Według jurorów w skład którego wchodził dyrektor szkoły Pan Mirosław Siergiej, kierownik kształcenia praktycznego Pan Wacław Fecko oraz Pani Wioleta Telicka nauczycielka przedmiotów zawodowych.
Pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zajął tort w wykonaniu Bartosza Łagowskiego, drugie miejsce ex aequo torty wykonane przez Mariolę Wyrwoł i Kacpra Rzęsę , trzecie miejsce przypadło Pawłowi Preś za walentynkowe ciasteczka.
Jurorów zachwyciła nie tylko inicjatywa twórcza, którą wykazali się uczniowie, ale również wyśmienity smak.

Pozostałe zdjęcia w Galerii
Turniej Piątek Piłkarskich o Puchar Dyrektora ZSLiT
Turniej Piątek Piłkarskich o Puchar Dyrektora ZSLiT


Tabela po 4 rundach:

Miejsce Zespół Pkt. Bramki
1 UNITED 44 62:11
2 CRASH BABDICOOT 35 45:24
3 ANI MRU MRU 31 50:17
4 INTERNAT ZSLiT 16 30:35
5 FC SOLAR 11 27:23
6 DRUŻYNA MISTRZÓW 6 16:114
Kolejna wizyta w Berlinie !!!
Kolejna wizyta w Berlinie !!!

tym razem Stadion Olimpijski, Wyspa Muzeów, Parlament
Z wizytą po pracy... w Berlinie !!!
z wizytą po pracy... w Berlinie !!!Relacja z projektu „Droga do sukcesu w karierze zawodowej - zagraniczna praktyka dla techników ekonomistów”.Podzękowanie
W końcu wyjechaliśmy !!!
W końcu wyjechaliśmy !!!

W godzinach popołudniowych spod hali sportowej ZSLiT grupa 15 uczniów technikum ekonomicznego wyjechała na zagraniczny staż w ramach programu Leonardo da Vinci do Frankfurtu nad Odrą. Przez blisko cztery tygodnie uczniowie będą pracować w międzynarodowej firmie symulacyjnej w odmiennym dla siebie środowisku kulturowym i językowym. Ponadto w ramach programu wyjadą na dwie całodniowe wycieczki do Berlina, skorzystają z zajęć językowych, ścianki wspinaczkowej, kręgli, parku wodnego i wielu innych ciekawych atrakcji. Oczywiście młodzież otrzyma także pokaźne kieszonkowe.

Dzięki tej praktyce uczniowie będą mieli możliwość rozwoju swojej dalszej drogi zawodowej, jak również będą bardziej konkurencyjni i elastyczni na rynku pracy. Wszystkie zdobyte umiejętności zostaną potwierdzone certyfikatem rozpoznawanym oraz akceptowanym przez wszystkich pracodawców EUROPASS MOBILITY.

Łukasz Ziemba
koordynator projektu.
Turniej piątek piłkarskich
Przygotowanie językowo – zawodowe w ramach projektu Leonardo da Vinci
Przygotowanie językowo – zawodowe w ramach projektu
Leonardo da Vinci

W ramach projektu Leonardo da Vinci „Droga do sukcesu w karierze zawodowej - zagraniczna praktyka dla techników ekonomistów” odbyły się kolejne, bardzo ciekawe, zajęcia przygotowujące do wyjazdu na zagraniczny staż. Tym razem młodzież uczestniczyła w godzinnym wykładzie przedstawionym przez Panią Annę Wilken doradcę bankowego ze SPARKASSE SPREE-NEIßE w Guben. Podczas zajęć, które odbyły się w sali konferencyjnej, uczniowie II i III klasy Technikum Ekonomicznego mogli porównać m.in. systemy bankowe w Polsce i Niemczech, opłaty za prowadzenie konta bankowego oraz strukturę samego banku u naszego sąsiada zza Nysy Łużyckiej. Bardzo ważnym punktem spotkania było przedstawienie możliwości otwarcia rachunku bankowego dla obywateli Polski na terytorium Niemiec.
W opinii uczniów, zajęcia były bardzo interesujące, a na zakończenie cała grupa otrzymała od przedstawicieli banku SparkasseSpree-Neiße pamiątkowe pióra, kalendarze, teczki oraz materiał językowy do dalszej pracy na zajęciach w szkole w postaci umowy zawieranej podczas otwierania rachunku baknowego.

Opiekunem grupy był Pan Michał Kwaśniewski.

Łukasz Ziemba
koordynator projektu.
Hurra! Udało się!
Hurra! Udało się!

Z przyjemnością informujemy, że projekt pt. „Let’s do it together”; w ramach Programu „Młodzież w działaniu” Akcji 1.1. Wymiany Młodzieżowe (http://www.mlodziez.org.pl/) został zaakceptowany przez Zarząd Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
Oznacza to, że w dniach 18-25.03.2013 gościć będziemy grupę młodzieży z czeskiej szkoły partnerskiej w Brnie. Polscy i czescy uczniowie spędzą razem dużo czasu, gdyż wszyscy będą mieszkać w tym czasie w internacie naszej szkoły.
Tematem projektu jest wzajemne poznawanie się poprzez wspólne działanie i mamy nadzieję, że zaplanowane przedsięwzięcia stworzą mnóstwo okazji do jego realizacji. Kwota otrzymanego dofinansowania to 5561 euro.
O kolejnych etapach przygotowań do projektu będziemy informować na bieżąco. Koordynatorkami projektu są Wioletta Jończyk i Beata Unisławska.
Na zdjęciu uczestnicy i koordynatorki projektu ze strony polskiej
(kolejno od lewej strony):
p. Wioletta Jończyk, Grzegorz Graczyk, Małgorzata Poklepa, Andrzej Glezman, Justyna Konopska, Natalia Gornow, Przemysław Nowak, Angelika Wiśnik, Ilona Pera, Adrian Szafrański, p. Beata Unisławska, Dariusz Markowski.
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIĄTEK PIŁKARSKICH
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIĄTEK PIŁKARSKICH


11 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Piątek Piłkarskich, w którym najlepszą ekipą okazała drużyna UNITED.
Wszystkie drużyny dzięki ofiarności Dyrektora Pana Mirosława Siergieja otrzymały bardzo atrakcyjne mikołajkowe upominki i dyplomy. Nagrodami indywidualnymi podzielili się: Mariusz Piętka ANI MRU MRU (najlepszy strzelec turnieju – 12 bramek), Sebastian Gruszczyński UNITED (najlepszy i najbardziej aktywny zawodnik turnieju) oraz Przemek Dereziński ANI MRU MRU (najlepszy bramkarz oraz najbardziej efektowna parada bramkarska).

Tabela wyników:

Miejsce Zespół Pkt. Bramki
1 UNITED 13 18:2
2 CRASH BABDICOOT 10 15:6
3 ANI MRU MRU 7 18:4
5 INTERNAT ZSLiT 7 6:7
6 FC SOLAR 4 9:10
4 DRUŻYNA MISTRZÓW 0 1:38
Szczególne podziękowania dla Pana Jacka Gornowa – sędziego technicznego!!!
ŁZ.
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS
ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS


W dniu 30 listopada 2012 roku w ZSLiT odbył się happening szkolny przygotowany przez uczniów klasy 3LOj przebiegający pod hasłem: „Dążymy do zero” (zero nowych zakażeń HIV, zero dyskryminacji, zero zgonów z powodu AIDS)”.
Podczas przerw uczniowie zaangażowani w akcję rozdawali ulotki informacyjne na temat choroby i profilaktyki HIV/AIDS oraz przypinali czerwone wstążeczki wśród swoich rówieśników i nauczycieli na znak solidarności z osobami chorymi i nosicielami. Na monitorze znajdującym się w korytarzu szkolnym przez cały dzień emitowana była prezentacja multimedialna poświęcona profilaktyce HIV/AIDS, objawom choroby, testom potwierdzającym lub wykluczającym nosicielstwo i ośrodkom w których można wykonać badania.

Opiekunowie akcji:
p. Maria Lorek
p. Monika Bania.
Strona 2 z 28 < 1 2 3 4 5 > >>
» Losowa fotografia
» Licznik
Do zakończenia roku szkolnego pozostało

Pozdrawiamy
» Zegar LCD
» Kalendarz
PoWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30