Szukaj · Kontakt Czerwiec 06 2020 08:56:54
» Szkoła
Aktualności
off
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» Witamy
Nasza strona używa plików cookies, które zapisują się na Twoim urządzeniu. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Korzystając z tej strony akceptujesz jej postanowienia
Zbiórka darów

Dnia 6.12.2012(czwartek) zorganizowana będzie zbiórka żywności z myślą o tych, dla których święta nie brzmią radośnie.
Najbardziej potrzebne produkty to te o przedłużonym terminie przydatności do spożycia (słodycze, kasza, mąka, konserwy, środki czystości itp.)
Możecie również podzielić się przyborami szkolnymi, zabawkami (tylko nowymi).
Produkty będą zbierane przed pokojem nauczycielskim.

Zapraszamy do udziału w akcji!
Wasza pomoc jest potrzebna!
Kl. 1 TF
Turniej Mikołajkowy
„Jest takie miejsce, taki kraj…”
„Jest takie miejsce, taki kraj…”

Pod tym hasłem w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

11 listopada jest dniem poświęconym wydarzeniom historycznym, związanym z odzyskaniem niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.
To szczególny czas, aby pomyśleć o Ojczyźnie i ludziach, którzy wiele zrobili, żeby Polska mogła wrócić na mapę Europy.
Z tej okazji klasa 2 LO b pod kierunkiem p. Iwony Wojteckiej przygotowała uroczysty apel. Uczniowie zaprezentowali się w przedstawieniu pod tytułem: „Dwa głosy o 11 listopada”, które mówiło o różnicy zdań między pokoleniami na temat przeszłości. Sceny były przeplatane prezentacjami multimedialnymi, wyświetlanymi na ekranie.
Jako podkładów użyto patriotycznych piosenek, takich jak:
„Warszawianka”, „Rota” i „Pierwsza Brygada”. Młodzież mogła też usłyszeć piosenkę Jacka Kaczmarskiego „Krajobraz po uczcie” z płyty „Mury”. Podczas finału puszczono piosenkę Jana Pietrzaka „Taki kraj”.
Była to lekcja historii i patriotyzmu w pigułce, która pozwalała zrozumieć, że dzięki przeszłości jesteśmy w Europie, odzyskaliśmy niepodległość oraz nie należy lekceważyć starszych pokoleń, które walczyły o naszą tożsamość narodową.
Miejmy nadzieję, że nasze pokolenie, dzięki tej krótkiej lekcji historii, zrozumie dzieje Polski i będzie się starało wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski.

Aleksandra Chlebna kl. 2 LOb.
Przygotowanie językowe w ramach projektu Leonardo da Vinci
Przygotowanie językowe w ramach projektu Leonardo da Vinci


W ramach projektu Leonardo „Droga do sukcesu w karierze zawodowej - zagraniczna praktyka dla techników ekonomistów” odbyły się nietypowe zajęcia językowe w Stadtbibliothek w Guben poprowadzone przez Pana Michała Kwaśniewskiego i pracowników biblioteki.
Podczas zajęć młodzież mogła zapoznać się z bogatymi zbiorami naszego sąsiada zza Nysy Łużyckiej m.in.: książki, czasopisma, płyty CD z muzyką, książki audio, kursy językowe oraz filmy na DVD. Nasi uczniowie mieli za zadanie wypełnić niezbędne dokumenty umożliwiające wypożyczanie zbiorów do domu. Takie właśnie zajęcia są idealnym uzupełnieniem wiedzy i umiejętności językowych zdobytych w szkolnej ławce. Uczniowie w praktyczny sposób mogli zastosować zdobytą podczas zajęć szkolnych wiedzę.
Zaplanowane zostały również kolejne zajęcia językowo-zawodowe, podczas których uczniowie klas ekonomicznych biorący udział w projekcie będą mogli zastosować, w kontakcie z prowadzącymi spotkanie, swoją wiedzę przedmiotową z zakresu ekonomii oraz zdolności językowe. W listopadzie odbędą się zajęcia w Urzędzie Miasta w Guben, a w grudniu w banku Sparkasse Spree-Neiße Guben!

Łukasz Ziemba
koordynator projektu
OWOCNA WSPÓŁPRACA Z MCK GUBIN
OWOCNA WSPÓŁPRACA Z MCK GUBIN


W dniach 7-9 listopada 2012 roku w Młodzieżowym Centrum Kariery w Gubinie odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS pt.: ”OHP JAKO REALIZATOR USŁUG RYNKU PRACY”.
W warsztatach wzięła udział młodzież z ZSLiT w Gubinie. Zajęcia odbyły się w miłej i przyjemnej atmosferze. Uczestnicy brali czynny udział w zadaniach wymagających twórczego i kreatywnego myślenia, uaktywnienia wyobraźni i ukazania własnych cech charakteru, mocnych stron i typów osobowości zawodowych.
Pierwszy dzień przebiegł w dużej mierze nad określeniem własnej autoprezentacji. Wyszczególnienie predyspozycji zawodowych poprzez wypełnienie testów na samoocenę, mocne strony jak i zainteresowania zawodowe.
Dzień drugi był bardziej kreatywny, porównawczy i wiedzochłonny. Przedstawione zostały w grupach, a następnie zweryfikowane i uzupełnione aktywne metody poszukiwania pracy. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i statystyką co do najtrafniejszej z metod.
Dokumentacja aplikacyjna, jej przygotowanie i tworzenie nie była beneficjentom obca, wzbogaciliśmy ją o nowe informacje i utrwaliliśmy wyszukując błędy i braki, a także udostępnione zostały użyteczne zwroty przy pisaniu tejże dokumentacji.
Dążąc do tematu rozmowy kwalifikacyjnej i jej przebiegu rozpoczęliśmy od komunikacji werbalnej i niewerbalnej ukazując poprzez scenki odegrane przez uczestników jak istotną rolę w komunikacji spełniają gesty, mimika, ton głosu. Praca w grupach, „burza mózgów” indywidualne opinie dotyczące przygotowania jak i samej rozmowy kwalifikacyjnej dały beneficjentom nową wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w wejściu na rynek pracy.
Trzeci dzień poświęcony był tematyce przedsiębiorczości, działalności gospodarczej, źródeł pozyskania kapitału. Rozpoczęliśmy krzyżówką, do hasła jakim była PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ uczniowie indywidualnie podawali słowa z nią związane.
Po krótkiej pogadance na temat możliwości kupna i sprzedaży w naszym kraju przedstawione zostały kroki niezbędne do założenia własnego biznesu. Następnie w grupach zastanawiano się, a następnie przestawiono na forum plusy i minusy prowadzenia własnej działalności gospodarczej pod względem właściciela i jego rodziny.
Kolejnym zadaniem była praca indywidualna, która wiązała się z pomysłowością, kreatywnością wyszukując różnych zastosowań do jednego, konkretnego przedmiotu, rozwiązań do określonych sytuacji. Pobudzenie wyobraźni dotyczyło również następnego ćwiczenia, w którym uczestnicy mieli się wczuć w rolę bajkopisarza, naukowca, który miał dopisać historię do przedstawionego ostatniego zdania zagubionego dokumentu.
Koniec warsztatów przyniósł śmiech i zdziwienie, w zabawny i pouczający sposób przedstawione zostały nieznane, śmieszne nazwy zawodów i wyjaśnienie ich obowiązków.
Mam nadzieję, że zdobyta wiedza zostanie wykorzystana w przyszłości i przyda się w osiągnięciu zamierzonych sukcesów!
Kolejne warsztaty dla następnej grupy uczniów odbędą się już w grudniu.

ANETA LIPOWICZ
Turniej Piątek Piłkarskich o Puchar Dyrektora ZSLiT
Turniej Piątek Piłkarskich o Puchar Dyrektora ZSLiT


Za nami kolejny już Turniej o Puchar Dyrektora ZSLiT, w którym zwyciężyła drużyna CRASH BABDICOOT w składzie: Krzysztof Szymanek, Mateusz Kasowski, Mateusz Dogoda, Grzegorz Rychlik, Edwin Sochacki, Mariusz Moćko, Sebastian Rafalski

Najlepszymi strzelcami drugiego turnieju byli: Stachowiak Marcin (United) 6 bramek, Piętka Mariusz (Crash Babdicoot) 4 bramki, Kasowski Mateusz (Crash Babdicoot) 4 bramki.

Tabela po 2 rundach:

Miejsce Zespół Pkt. Bramki
1 UNITED 21 30:4
2 CRASH BABDICOOT 16 23:10
3 ANI MRU MRU 14 20:10
4 DRUŻYNA MISTRZÓW 6 4:44
5 INTERNAT ZSLiT 3 9:16
6 FC SOLAR 1 3:4
Zaproszenie do wyjazdu Krzyżowa 2012
Uczestnicy projektu Leonardo Da Vinci
Uczestnicy projektu Leonardo Da Vinci

Turniej o Puchar Dyrektora ZSLiT
Turniej o Puchar Dyrektora ZSLiT


Kolejny Turniej o Puchar Dyrektora ZSLiT piątek piłkarskich zostanie rozegrany już 30.10.2012 (wtorek) od godziny 14.30 na hali sportowej.
Drużyny, które chcą jeszcze przystąpić do zmagań proszone są o zgłoszenie zespołu u nauczycieli wychowania fizycznego.
Zapraszamy wszystkich kibiców do gorącego dopingu !!!
Ogłoszenie
ZSLiT Mistrzem Powiatu
ZSLiT Mistrzem Powiatu.


W dniu 10 października 2012 w Krośnie Odrzańskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w „piątkach” Piłkarskich Szkół Ponadgimnazjalnych, w których najlepsi okazali się nasi uczniowie. Tym większa radość z wygranej naszego zespołu ponieważ zawody w takiej formule odbyły się po raz pierwszy, zawsze były to zespoły 11 osobowe. Poziom każdego meczu był bardzo wysoki i tak naprawdę każdy mógł wygrać z każdym. Jednak to nasi chłopcy okazali większy spokój w kluczowych momentach turnieju. W drużynie ZSLiT grali: Krzysztof Skrzypkowski – kapitan, Mateusz Dogoda, Mateusz Kasowski, Grzegorz Rychlik, Bartosz Strach, Marcin Stachowiak, Piotr Stępień, Mateusz Harasimczyk, Maciej Niżyński, Ariel Łączyński, Gruszczyński Sebastian.

Wyniki poszczególnych meczy

ZSP Gubin – ZSO Gubin 4-2
ZSP Krosno Odrzańskie – ZSLiT Gubin 1-1
ZSO Gubin – ZSLiT Gubin 3-4
ZSP Gubin – ZSP Krosno Odrzańskie 3-2
ZSP Krosno Odrzańskie – ZSO Gubin 3-6
ZSP Gubin – ZSLiT Gubin 3-4

Tabela końcowa turnieju


Miejsce Szkoła Mecze Punkty Bramki
1 ZSLiT Gubin 3 7 9:7
2 ZSP Gubin 3 6 10:8
3 LO Gubin 3 3 11:11
4 ZSP Krosno Odrz. 3 1 6:10

G.J.
Strona 3 z 28 < 1 2 3 4 5 6 > >>
» Losowa fotografia
» Licznik
Do zakończenia roku szkolnego pozostało

Pozdrawiamy
» Zegar LCD
» Kalendarz
PoWtŚrCzPiSoNi
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30