Szukaj · Kontakt Marzec 28 2020 15:30:59
» Szkoła
Aktualności
off
» Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
» Witamy
Nasza strona używa plików cookies, które zapisują się na Twoim urządzeniu. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Korzystając z tej strony akceptujesz jej postanowienia
» Doradztwo zawodowe
SPRAWOZDANIE Z OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY
W ZESPOLE SZKÓŁ LICEALNYCH I TECHNICZNYCH W GUBINIE
PAŹDZIERNIK 2O12

Sprawozdanie do pobrania

SPRAWOZDANIE Z OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY
W ZESPOLE SZKÓŁ LICEALNYCH I TECHNICZNYCH W GUBINIE
PAŹDZIERNIK 2O11

„Im wcześniej nauczymy nasze dzieci i młodzież szukać informacji, wybierać, planować, podejmować odpowiedzialne decyzje, tym lepiej będą przygotowane do sukcesów w życiu zawodowym”
W dniach 17-23 października po raz drugi w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie zorganizowano Ogólnopolski Tydzień Kariery. Inicjatorem przedsięwzięcia była pani Aneta Lipowicz - doradca zawodowy ZSLiT.

17 października(poniedziałek)


Młodzież z klasy zawodowej o profilu handlowym odwiedziła Powiatowy Urząd Pracy w Gubinie. Pani Agnieszka Rajchel (doradca zawodowy) przedstawiła uczniom zadania, cel oraz funkcje PUP. Uświadomiła młodzieży jak ważne jest wyższe wykształcenie na rynku pracy. Przedstawiła oferty pracy w Gubinie oraz za granicą. Uczniowie dowiedzieli się o możliwości różnorodnych kursów i warunkach dofinansowania własnej działalności gospodarczej przez PUP.


W tym samym czasie pięć osób z klasy handlowej skorzystała z przeszkolenia obsługi kasy fiskalnej dzięki przychylności właścicieli marketu „Eko” w Gubinie. Uczniowie z chęcią obsługiwali klientów marketu i już nie mają obaw wynikających z obsługi kasy fiskalnej.

18 października (wtorek)


Młodzież klas młodszych uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielem detektywistycznej szkoły policealnej O’CHIKARA, panem Jerzym Jankowskim na temat cyberprzemocy, dopalaczy i narkomanii. Była to pożyteczna lekcja dla uczniów, dająca obraz rzeczywistych zagrożeń oraz konsekwencji nieznajomości prawa karnego. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni spotkaniem i żywo w nim uczestniczyli, zadając pytania.

19 października (środa)
Gościliśmy w ZSLiT przedstawicieli reprezentujących Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Sulechowa, którzy zaprezentowali uczniom klas maturalnych nowoczesne kierunki kształcenia takie jak: energetyka, administracja, turystyka, logistyka. Przedstawili warunki studiowania, pakiety socjalne dla uczniów oraz korzyści płynące z uzyskania tytułu inżyniera oraz magistra.


Jednocześnie dla drugiej grupy maturzystów swoją promocję uczelni zaprezentowali przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego zachęcając młodzież do studiowania w Zielonej Górze. Przedstawione zostały wszystkie walory uczelni.


W tym samym czasie dla uczniów klas młodszych w auli zorganizowano apel na temat: rozmowa kwalifikacyjna, umiejętne zaprezentowanie swojej osoby i umiejętności. Klasa 2 TL pod opieką Pani Anny Maślak humorystycznie przedstawiła zalety i wady prezentacji kandydatów na przyszłych pracowników.


20 października (czwartek)


Grupa młodzieży wyjechała do Zielonej Góry. Odwiedziliśmy Komendę Ochotniczych Hufców Pracy. Pani Marta Macała - doradca zawodowy przedstawiła uczniom walory własnych możliwości zawodowych, zawody przyszłości oraz przeprowadziła testy osobowości. Uczniowie poznali swoje najważniejsze cechy, które powinni wykorzystać w swojej karierze zawodowej. Nawet opiekunowie skorzystali z tej wiedzy dowiadując się o możliwości wykorzystania swoich umiejętności w innych dziedzinach i profesjach.

22 października (piątek) nastąpiła kulminacja Tygodnia Kariery rozpoczęta konkursem między klasowym z wiedzy o prawie pracy i podejmowaniu działalności gospodarczej zorganizowanym przez panią Anetę Lipowicz. Uczestnikami była młodzież z klas I, II liceum i I, II, III technikum.


Następnie gościliśmy pana Marcina Kaczmarka przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy z Zielonej Góry. Uczestnikami była klasa 2 TE oraz wszyscy biorący udział w konkursie z wiedzy o prawie pracy i działalności gospodarczej. Tematem spotkania były zagadnienia związane z umowami o prace, wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę. Uczniowie byli szczególnie zaciekawieni czasem pracy, urlopami oraz jaka umowa jest najkorzystniejsza w różnych warunkach zatrudnienia. Młodzież dowiedziała się o prawach pracowniczych oraz do jakiej instytucji zwrócić się z problemem dotyczącym nadużyć pracodawcy, a także gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące pytania związane z własnymi prawami jako pracownika. Szczególnie zaciekawieni byli bezpieczeństwem i higieną pracy przedstawioną w krótkim filmie.
Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu. Laureatami zostali:
I miejsce - klasa II TE (Małgorzata Poklepa i Andrzej Glezman) oraz klasa III TL (Urszula Szydlik i Julita Gmyrek)
II miejsce – Klasa 1LOB Dariusz Markowski
III miejsce - klasa 2ZH Daria Bielewicz i Anita Orzechowska, klasa 1TL Martyna Wołowicz i Martyna Dominik
GRATULACJE!!!
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci kosmetyków i słodyczy ufundowanych przez market „EKO”, gadżetów PKO BP S.A., ulotki, płyty CD na temat prawa pracy.
Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia gadżety (broszury z prawa pracy oraz długopisy) ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy z Zielonej Góry.


Ostatnim przedsięwzięciem było kolejne przeszkolenie obsługi kasy fiskalnej młodzieży klasy handlowej w markecie „Eko” w Gubinie.
Udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery to dla naszej szkoły wyzwanie i pozytywne doświadczenie „dobrych praktyk”. Wszystkie działania miały uzasadniony cel, dzięki któremu uczniowie zdobyli wiedzę i rozwinęli myślenie na temat własnego rozwoju zawodowego.
Było to kolejne duże przedsięwzięcie w zakresie doradztwa zawodowego w ZSLiT w Gubinie.
Nie byłoby to możliwe do zrealizowania bez współpracujących partnerów, którym chciałabym bardzo podziękować:
1. Przedstawicielowi Komendy Ochotniczych Hufców Pracy z Zielonej Góry, pani Marcie Macała za owocne spotkanie warsztatowe w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej
2. Przedstawicielom Uniwersytetu Zielonogórskiego za możliwość przekazania informacji dalszego kierunku kształcenia
3. Przedstawicielom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Sulechowa za możliwość przekazania informacji dalszego kierunku kształcenia
4. Przedstawicielowi Okręgowego Inspektoratu Pracy z Zielonej Góry, Panu Marcinowi Kaczmarkowi za stała współpracę oraz ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie prawo pracy i podejmowanie działalności gospodarczej.
5. Przedstawicielowi Policealnej Szkoły Detektywistycznej O’CHIKARA z Zielonej Góry, panu Jerzemu Jankowskiemu za owocną współpracę i ciekawe wykłady
6. Kierownikowi Marketu „Eko” za ufundowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursie prawo pracy i podejmowanie działalności gospodarczej oraz za możliwość przeszkolenia młodzieży z obsługi kasy fiskalnej.
7. Pani Naczelnik PKO BP S.A. za przychylność ufundowania nagród dla uczniów biorących udział w konkursie prawo pracy i podejmowanie działalności gospodarczej Kolejny Ogólnopolski Tydzień Kariery już za rok. Zapraszam wszystkich do współpracy.

Aneta Lipowicz


II Ogólnopolski Tydzień Karier - pliki do pobrania:

Pliki są w postaci archiwum ZIP.

Zdjęcia
Wycieczka_Poznań_Targi_Invest_Hotel_22-10-2010r
Wizyta_w_OHP_Zielona_Góra_19-10-2010r
Wizyta_przestawicieli_PWSZ_Sulechow_20-10-2010r
Wizyta_przedstawiciela_z_Okręgowego_Inspektoratu_Pracy z_Zielonej_Góry_19-10-2010r
Wizyta_przedstawiciela_Policealnej_Szkoły_O'CHIKARA Zielona_Góra_22-10-2010r
Wycieczka_Poznań_Targi_Invest_Hotel_22-10-2010r
Uniwersytet_Zielonogórski_19-10-2010r
Przedstawienie_mobbing_w_miejscu_pracy_22-10-2010r
Pracownia_Pana_Fedro_Gubin_21-10-2010r
Konkurs_Prawo_Pracy_ZSLiT_Gubin_22-10-2010r.zip

Prezentacja
Prezentacja z Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w ZSLiT

Film

» Losowa fotografia
» Licznik
Do zakończenia roku szkolnego pozostało

Pozdrawiamy
» Zegar LCD
» Kalendarz
PoWtŚrCzPiSoNi
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31